Geef je boek uit
in Eigen Beheer
Laat Boekscout.nl
je boek uitgeven

Veel gestelde vragen: 7. Wet op de Vaste Boekenprijs

De Wet op de vaste Boekenprijs regelt dat bij verkoop aan een eindafnemer (dat is: de consument) voor jouw boek een formeel vastgestelde prijs wordt gerekend. Niemand mag bij verkoop aan een eindafnemer van die prijs afwijken. Het Commissariaat voor de Media ziet daarop toe.

De uitgever heeft de exclusieve verantwoordelijkheid de prijs te bepalen en die formeel bij het Commissariaat kenbaar te maken. De uitgever kan besluiten bij nieuw te verschijnen boeken eerst tijdelijk een intekenprijs vast te stellen. Ook die intekenprijs moet bij het Commissariaat worden gemeld.
Na een half jaar mag de uitgever de prijs bijstellen. Na een jaar heeft de uitgever het recht de vaste prijs op te heffen.

De vaste prijs mag worden verhoogd met o.m. de kosten voor transport van het boek.

Je kunt als auteur eindafnemer zijn (degene die het boek voor eigen gebruik aanschaft), maar ook verkoper. Bestel je bij ons jouw eigen boeken met het oogmerk die door te verkopen, dan is dat wettelijk toegestaan. Je maakt met ons in je contract een afspraak over de zgn. handelskorting die je bij aanschaf via ons krijgt. Die korting stelt je in staat bij doorverkoop aan je boek te verdienen. Je mag bij doorverkoop niet afwijken van de vaste prijs die voor je boek is bepaald. En geldt op het moment van doorverkoop formeel een intekenprijs, dan ben je verplicht die aan je klanten in rekening te brengen. Het Commissariaat voor de Media heeft de bevoegdheid te controleren of je je als verkoper aan de wet hebt gehouden.

Koop je meer exemplaren tegelijk zonder het oogmerk te hebben die door te verkopen, dan gelden in de wet vastgelegde maximale kortingen. Deze bedragen 5 procent bij een afname ineens van 10 exemplaren of meer, en 10 procent bij een afname ineens van minimaal 30 exemplaren. Bij een afname van 100 exemplaren tegelijk kan de korting in onderling overleg worden vastgesteld.

Voor recensie-exemplaren en auteursexemplaren, beide voor eigen gebruik, mag geen korting worden gegeven.

Ben je uitgever in Eigen Beheer, dan informeert Boekscout.nl je waar nodig nog gericht over de procedure bij het aan- en verkopen van je boeken.

© 2007 Boekscout vof

Laat Boekscout.nl je 
boek uitgeven:
  
Ontvang je eerste boek 
GRATIS!

Boekscout.nl neemt alle 
kosten voor z'n rekening

Boekscout.nl stelt ook 
geen voorwaarden bij de 
verkoop. Je verdient 
meteen, vanaf je eerste 
boek
Geef je boek uit in 
Eigen Beheer:

Wees zelf de uitgever, en 
blijf je eigen baas.

Laat de complete 
productie, inclusief 
begeleiding en controle, 
aan ons over. Jij betaalt 
daar niets voor.

Uitgeven in Eigen Beheer
kan al vanaf 1 exemplaar!