Groeten, Thea Hesse-van Benthem
Babyboomers
Hun roomse vorming (1945-1970) - Casestudy Velp
- Auteur
-
Renie Hesseling
- Uitvoering
- Paperback
- Genre
- Geschiedenis
- Reviews
- 1 reviews
- Prijs
- € 22 ,50
- Verzending
- Gratis verzending in Nederland en België
- Levertijd
-
Twee tot vijf werkdagen
(Nederland en België) (Past door brievenbus)
Samenvatting
Over de auteur
Productinformatie
- ISBN
- 9789402238891 / 978-94-022-3889-1
- Uitgeverij
- Boekscout
- Verschijning
- 08-09-2017
- Taal
- Nederlands
- Genre
- Geschiedenis
- Uitvoering
- Paperback
- Pagina's
- 244
- Formaat
- A5
- Illustraties
- Ja
Inkijk
De vorming in zoiets complex als een geloof, met al zijn rituelen en mysteriën, is een zaak van lange adem. Niet iets wat je in een handomdraai afroept. Het aanleren van kennis, gedragingen en waarden is een kwestie van training en herhaling. De vraag is niet óf je eraan moet beginnen maar wanneer. Dan denk je niet meteen aan kleuters die de luiers zijn ontgroeid en de bewaarschool bezoeken. Een waarde als kuisheid of deugdzaamheid leerde je niet snel op de St. Gerardus Majella bewaarschool. Veel te abstract. Ontvingen de bezoekertjes daar wel een soort van roomse vorming? Dit soort kwesties bekijk je al snel anders als naar voren komt dat de leiding in handen is van een congregatie (een kloostergemeenschap) die specifieke doelstellingen zegt na te streven.
De bewaarschool St. Gerardus Majella dankte zijn bestaan decennialang aan de inzet van de congregatie van de Zusters van Onze Lieve Vrouw. Rond 1924 stemden zij toe om te onderrichten aan de kleuterschool en de lagere school. Het nieuw gebouwde complex aan de Oranjestraat 37 wordt in 1926 ingewijd. De bewaarschool telde al meteen 70 kleuters. Het was een voor die tijd modern gebouw en voorzien van de nieuwste meubelen en leermiddelen. Volgens de pastoor zou deze model-bewaarschool tot zegen zijn voor de parochie.
25 september is er een presentatie en signeersessie bij Boekhandel Jansen & de Feijter Velp. Klik hier voor meer informatie!
Reviews
Groeten, Thea Hesse-van Benthem
Ook van deze auteur

De (m)ulo: Onderwijswereld en jeugdcultuur (1955 - 1970)
Renie Hesseling
Het boek De (m)ulo: onderwijswereld en jeugdcultuur brengt de lezer terug naar het fenomeen van de (m)ulo opleiding in Nederland. De ‘hogeschool’ voor de middenklasse en de gewone man. Het boek beschrijft de laatste vijftien jaren van een unieke schoolsoort. We volgen de laatste (m)ulogeneraties, van de doorverwijzing door hun hoofdmeesters in de zesde klas, tot het examen en hun carrières. We maken kennis met de leefwereld van de leerlingen, met hun denken, uiterlijk en omgang in de turbulente jaren zestig. Het boek vertelt levendig over de organisatie van dit schooltype en de vaak bovengemiddelde succesvolle carrières van hele generaties ónbekende Nederlanders. De auteur, zelf een oud-(m)ulogediende, beschrijft deze wereld van binnenuit. Vijftig jaar geleden, in 1968, werd de (m)ulo opgevolgd door de mavo. Een goed moment om terug te blikken op de betekenis van deze onderwijsvorm.
