Spiegelmasker
- Auteur
-
Hans Altena
- Uitvoering
- Paperback
- Genre
- Romans
- Prijs
- € 19 ,50
- Verzending
- Gratis verzending in Nederland en België
- Levertijd
- Nederland: Twee tot vijf werkdagen
- België: Vier tot zeven werkdagen
- Past door brievenbus
Samenvatting
Sicilië, waar ooit de Griekse vloot van Alkibiades werd vernietigd. Hét toneel voor het eindspel van Nada, die zich verbannen voelt door alles wat hij liefhad in Griekenland. Mei 2016 barst de Etna hevig uit. De stad Riposto nabij de vulkaan lijkt Hades voor Nada vol van het dodelijke verleden. Hij ziet geen uitweg meer. Naast zijn lotgevallen en gedachten beschrijft deze veelstemmige roman ook die van enige personen uit zijn entourage. Zij vechten eveneens om aan wat misging in hun leven te ontsnappen, op leven en dood soms. Enkele 'overlevenden' van die strijd vinden elkaar op een bal masqué in Riposto voor een huiveringwekkend slot.
Over de auteur
Hans Altena werkte onder meer in het onderwijs en was actief als zanger en liedschrijver. Perfectionistisch als hij is debuteerde hij pas in 2021, met het eerste deel van de drie los van elkaar te lezen romans uit de 'Maskercyclus', waarvoor het idee ontstond in 2010, na het verliezen van zijn huis in Griekenland. Zijn grootste literaire invloed is Cortázar.
Productinformatie
- ISBN
- 9789465442655 / 978-94-654-4265-5
- Uitgeverij
- Boekscout
- Verschijning
- 25-09-2026
- Taal
-
Nederlands
- Genre
- Romans
- Uitvoering
- Paperback
- Pagina's
- 112
- Formaat
- A5
- Illustraties
- Nee
Inkijk
Reviews
Er zijn nog geen reviews over dit boek
In de media
Wageningse schrijver Hans Altena komt met derde roman
De Maskercyclus is een queeste van een gedoemde buitenstaander die zich als een Orpheus, Prometheus & Lucifer ziet, in strijd met de dood die steeds op zijn weg komt. Hij wil zich bevrijden van de beklemming van het verleden, zichzelf herscheppen. Daarmee komt hij in vrije val en dreigt anderen telkens daarin mee te sleuren. De verlossing tegemoet? Wie een antwoord wil, leze. Net als bij de voorgangers is de Middellandse zee de belangrijkste entourage, in Spiegelmasker staat Sicilië centraal. Het is 2016 en De Etna breekt uit. Naast zijn rouw plaagt Nada daar nu ook de mysterieuze verdwijning van de aan een spier- en zenuwziekte lijdende Estéra die hij op Samos ontmoette. Als gewoonlijk leidt zijn aanwezigheid tot verwarring en conflict. Een gemaskerd bal zal ontmaskerend werken.
Lees meer op: De Stad Wageningen