De stamhoofden
Mantelzorg en dementie gevangen in rouwende liefde
- Auteur
-
Roeli Bouwmeester-Wijngaard
- Uitvoering
- Paperback
- Genre
- Rouwverwerking
- Reviews
- 5,0 / 5 (2 reviews )
- Prijs
- € 21 ,50
- Verzending
- Gratis verzending in Nederland en België
- Levertijd
-
Twee tot vijf werkdagen
(Nederland en België) (Past door brievenbus)
Samenvatting
In dagboekvorm neemt Roeli Bouwmeester-Wijngaard je mee in haar eigen rouwproces. De auteur verwoordt op openhartige wijze hoe zij daarmee heeft geworsteld. De zorg voor haar hoogbejaarde demente schoonouders doorkruiste haar rouwfase als recente weduwe. Het deed pijn, maar bracht haar ook humor en een niet aflatende liefde. Het gevecht tegen de zorgverleners, om haar demente schoonouders na 70 jaar huwelijk te willen scheiden en op te sluiten, geven in dit boek de humor een serieuze ondertoon. Lotgenoten zullen zich herkennen in de onthullingen van de schrijfster.
Over de auteur
Productinformatie
- ISBN
- 9789402236125 / 978-94-022-3612-5
- Uitgeverij
- Boekscout
- Verschijning
- 12-05-2017
- Taal
-
Nederlands
- Genre
- Rouwverwerking
- Uitvoering
- Paperback
- Pagina's
- 194
- Formaat
- 12,5 x 20 cm
- Illustraties
- Nee
Inkijk
De Stamhoofden zijn mijn schoonouders. Zij zijn de oudsten van de vier generaties in ons dorp. Hij is negentig en zij is vijfentachtig als ze hun intrek nemen in de kangoeroewoning aan het einde van mijn zestig meter lange tuin. Hun terras grenst aan de omheining met struiken, waarin ik een opening heb gehakt en door de bosjes een weggetje heb aangelegd. Ik zei nog tegen ze: "Oude bomen moet je niet verplanten." Maar zij zei eigenwijs en adrem: "Maar als een oude boom het niet naar zijn zin heeft, gaat ie ook dood."
Hun zoon heeft mij geleerd van hem te gaan houden. Zoveel als een mens dat maar éénmaal in zijn leven ook werkelijk kan. Ik nestel mij met de pen in de hand. We kregen samen twee prachtige kinderen. Het brak mijn hart toen ik moest leren om afscheid van hem te nemen. Mijn wereld stortte in. Ons huwelijk stierf met hem. Ons leven werd met hem begraven. Ik heb met hem hoog gevlogen en de liefde was de wind onder onze vleugels. Hij heeft mij op handen gedragen. Het leven leek zo eindeloos.
Reviews
Ook van deze auteur

Is er een schatkamer voor de sneeuw? Ik kreeg antwoord op mijn gebeden, alhoewel ik God niet kende
Roeli Bouwmeester-Wijngaard

Gevangen in een koffer
Roeli Bouwmeester-Wijngaard
Wat gebeurt er met je, wanneer je iemand anders blijkt te zijn, dan jou je levenslang is voorgehouden? De hoofdpersoon van dit boek is dat overkomen. Ze groeit samen met een twintigtal andere kinderen op in de beschermde omgeving van het tehuis Philadelphia. Jarenlang blijkt dat echter een dekmantel te zijn voor criminele praktijken. In de zoektocht naar haar afkomst doet ze een afschuwwekkende ontdekking. Onbedoeld kraakt zij de code van meer dan veertig jaar lang geheimgehouden rapporten. Een beangstigend scenario maakt haar leven tot een nachtmerrie. In Frankrijk ontvouwt zich haar verleden en haar toekomst.

Het schriftje Waar de geschiedenis de toekomst omarmt
Roeli Bouwmeester-Wijngaard
Wanneer Tons vader plotseling van de aardbodem verdwijnt, blijkt hij niet de enige te zijn. Samen met haar collega’s van Het Dag Nieuws gaat HP op zoek naar de waarheid. De verklaringen in het wereldnieuws tarten de werkelijkheid. Feilloos legt Ton de feiten bloot. Door censuur op het plaatsen van hun bewijslast in de digitale krant, krijgt de zoektocht een ijzingwekkende wending. De crew wordt opgepakt en naar een geheime plek afgevoerd. Waar zijn ineens miljoenen mensen gebleven? Hoe kunnen ze zijn opgelost in het niets en waarom? Wat klopt er niet? Een oud schriftje geeft veel informatie en opheldering.