Leen deed dit met haar prachtige bundel. De innerlijke worsteling die zij onderging overbrengen in prachtige teksten op een manier die raakt, emotioneert en verdiept. Alle lagen van haar gevoelswereld werden aangeraakt om uiteindelijk te kunnen komen tot liefde en berusting na een tragisch verlies. Ikzelf moest mijn moeder op dezelfde manier verliezen. Ik voelde dan ook meteen verbinding en herkenning. Bedankt Leen dat ik je mag kennen!
Ik was een druppel
Een rouwproces na zelfdoding van een dierbare vervat in poëzie
- Prijs
- € 15 ,99
- Verzending
- Gratis verzending in Nederland en België
- Levertijd
-
Twee tot vijf werkdagen
(Nederland en België) (Past door brievenbus)
Samenvatting
Ik was een druppel is het resultaat van vier jaar ploeteren en wroeten in rauwe emoties na zelfdoding van een dierbare. Vallen, blijven liggen en toch maar weer overeind krabbelen omgezet in poëzie. Gedichten waarin nabestaanden het intens rouwen in al zijn facetten zullen herkennen. Een zoektocht naar hoop en toekomst in donkere dagen. Een dichtbundel die woorden probeert te geven aan datgene waar geen woorden voor zijn. Leens debuut en eerbetoon aan haar bijzondere Mama. Een emmertje vol druppeltjes troost voor wie met suïcide geconfronteerd werd.
Over de auteur
Leen Baeyens werd op 21 november 1976 geboren in het Land van Waas. Van haar moeder, zelf een fervent lezer, kreeg ze naast de liefde voor muziek en kunst ook de passie voor boeken en lezen mee. Moedertaal is voor Leen niet zomaar een woord, het is een hele wereld. Op haar achtste verjaardag kreeg ze het boek over Wiebe die samen met de regendruppels een wonderlijke reis door de regenpijp maakt. Toen werd de droom geboren. “Mama, later word ik schrijfster!” Later is een hele poos geworden. Een tocht met druppels ondernemen is immers niet niks. Na de zelfdoding van haar mama op 23 september 2016 werd de reis voor Leen een nachtmerrie. Slapeloos en open gespat belandde ze tot 2 maal toe in de bevreemdende wereld van een psychose. Het is daar dat zij instinctief teruggreep naar haar eerste liefde, haar moedertaal. Dag op dag 4 jaar later verschijnt een eerste dichtbundel die zoveel meer is dan een selectie rouwgedichten. Het is geen afscheid, het is een groet naar het leven. Voor Leen de eerste druppel van een nieuwe wonderlijke reis.
Productinformatie
- ISBN
- 9789464035858 / 978-94-640-3585-8
- Uitgeverij
- Boekscout
- Verschijning
- 23-09-2020
- Taal
- Nederlands
- Genre
- Gedichten
- Uitvoering
- Paperback
- Pagina's
- 42
- Formaat
- A5
- Illustraties
- Nee
Inkijk
Reviews (10)
Leen deed dit met haar prachtige bundel. De innerlijke worsteling die zij onderging overbrengen in prachtige teksten op een manier die raakt, emotioneert en verdiept. Alle lagen van haar gevoelswereld werden aangeraakt om uiteindelijk te kunnen komen tot liefde en berusting na een tragisch verlies. Ikzelf moest mijn moeder op dezelfde manier verliezen. Ik voelde dan ook meteen verbinding en herkenning. Bedankt Leen dat ik je mag kennen!
Ik voel me vereerd dat je dit met me deelt dank je . X
Dankjewel voor het delen van jezelf met anderen Leen!!
Gevoelig, subtiel maar o zo herkenbaar en soms pijnlijk. "Slapen is een werkwoord" geeft zo het goed weer, wat een gevecht doorgaan na een zo'n verlies moet zijn.
Bedankt Leen.
De emoties na een zelfdoding zijn zo anders als een "normaal" rouwproces en Leen heeft zeker heel veel pijn punten blootgelegd.
Niks dan respect voor haar manier van schrijven en vooral haar manier van overleven.
Menig traantje gelaten.
Dank je wel Leen!