Voorkant
Voorkant cover
Achterkant
Achterkant cover

"In de nacht kwam het water"
Watersnoodramp 1953 te Oude-Tonge

Auteur

Ria van der Linde-Pollemans

Uitvoering
Paperback
Reviews
4,9 / 5 (34 reviews )
Prijs
19 ,50
Verzending
Gratis verzending in Nederland en België
Levertijd
Twee tot vijf werkdagen
(Nederland en België) (Past door brievenbus)

Samenvatting

Ria van der Linde-Pollemans is geboren in het jaar 1943 in Oude-Tonge. Daar heeft zij als negenjarig meisje de watersnoodramp meegemaakt. Ria heeft deze vreselijke nacht in dit boek beschreven. Het is haar verhaal van de storm, het hoge water en de kou. Door het schrijven van haar eigen verhaal beseft ze nog meer hoeveel geluk zij heeft gehad. Met vijf van de tien kinderen gingen ze op pad door het ijskoude water om hopelijk het dorp te bereiken. Wat een geluk hadden ze om te mogen overleven. Doordat een buurman zich over hen ontfermde.
Ria is een zeer betrokken vrouw bij het sociaal en maatschappelijk leven in het algemeen. En in het bijzonder Haïti en Peru. De geboortelanden van haar adoptiekinderen.
Van haar hand verscheen reeds "Een kindje erbij, maar hoe?" In 2013 werd Ria door de kroon benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau.

Over de auteur

Als Ria in 2022 tot de ontdekking komt, dat de watersnoodramp volgend jaar in 2023 al 70 jaar geleden is, gaat ze snel aan de slag om haar verhaal op te schrijven. Zij was hier twee jaar geleden in 2020 al mee begonnen. Door de emoties, die toen vrij kwamen ging het haar niet lukken. Nu is het zover, dat zij toch met veel emoties haar verhaal heeft geschreven.

Productinformatie

ISBN
9789464890051 / 978-94-648-9005-1
Uitgeverij
Boekscout
Verschijning
11-08-2023
Taal
Nederlands

Kwalificaties
Leeftijdscategorie: vanaf 16 jaar Nederland Zeeland Ca. 1950 tot ca. 1959

Uitvoering
Paperback
Pagina's
126
Formaat
A5
Illustraties
Ja

Inkijk

Inkijk pagina 5
Inkijk pagina 6
Inkijk pagina 7

Reviews (34)

Uw email wordt enkel gebruikt voor de betreffende review

Wordt getoond bij de review

Je toelichting moet minimaal 15 woorden zijn.

door Jacqueline Voskuil op 02-02-2024
Een ramp die zoveel levens heeft gekost. Ria heeft dit op zo’n manier geschreven dat je ziet dat ondanks de vele ellende haar familiegevoel heel sterk blijft.
door Stephanie op 02-02-2024
Dit is met eigen waarheid verteld, je wordt zelf in het verhaal mee getrokken en dan voelde ik ook echt de emoties wat Ria mee heeft moeten maken als 9 jarig meisje.
door Patty von Burg-de Jong op 02-02-2024
Een goed geschreven persoonlijk verslag van een verschrikkelijke ramp.
door Marian Kortekaas op 02-02-2024
Een verhaal door de schrijfster beleefd en herleeft.
door Annemarie Erwich op 02-02-2024
Treffend geschreven
door Marja op 02-02-2024
Prachtig geschreven en makkelijk te lezen
door Jaap Koole op 02-02-2024
Een zeer aandoenlijk verhaal van ware belevenis.
door Anja Heemskerk op 02-02-2024
Prachtig verhaal, boeiend
door Sakina van Bokhoven op 02-02-2024
Het is een mooi verhaal met veel emotie
door Joanne Schipper op 02-02-2024
Echt en oprecht !
door Monique op 22-10-2023
Dit boek met veel belangstelling gelezen nadat ik het watersnoodramp museum had bezocht. Wat een aangrijpend verhaal over hoe een kind zo’n ramp met bijbehorende tragedies beleefd. Hoe er in die tijd met emoties werd omgegaan en hoe een kind dit ervaart en ondergaat. Aangrijpend en vanuit het hart geschreven.
Ria, ik hoop dat jouw tweede bezoek aan het museum je ‘heling en rust’ mag geven!
door Lenie op 18-08-2023
Je moet dit boek echt gelezen hebben Om het verdriet van de mensen te begrijpen.